İş Sağlığı ve Güvenliğinde
"ÖNCÜ KURULUŞ"

Hakkımızda

           Öncü OSGB ortak sağlık güvenlik birimi olarak insanı merkeze alan kaliteli ve dürüst hizmet anlayışı, nitelikli iş güvenliği uzmanları, tecrübeli iş yeri hekimleri ve kurumsal altyapısı ile diğer sektörlerdeki başarısının gücünü ve haklı gururunu arkasına alarak emin adımlarla zirveye doğru yürümektedir.

            Sizler de, işveren olarak İş sağlığı ve Güvenliği yükümlülüklerinizi eksiksiz yerine getirecek, hizmetinden ve sorumluluklarından emin olacağınız bir çözüm ortağı isteyeceksinizdir. Bu doğrultuda ÖNCÜ OSGB; işinize uygun, çalışanlarınızı koruyup ve işveren olarak sizleri gözeterek en doğru çözümleri sizin için üretecektir. Sizler sektörünüzde büyürken, ÖNCÜ OSGB çalışma ortamınızı en güvenli hale getirerek yolunuzu taşlardan arındırıp, güvenli bir şekilde ilerlemenize yardımcı olacaktır.

            Öncü OSGB olarak 6331 sayılı İş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamındaki iş yerleri için ön görülmüş tüm yasal yükümlülükleriniz; iş güvenliği uzmanlarımız ve iş yeri hekimlerimiz tarafından, iş yerlerinizde ve şirket bünyemizde itinalı bir çalışma sonucu yerine getirilecektir.

            Öncü OSGB bünyesinde çalışan tüm personelimiz mevzuat ve bilimsel açıdan sürekli kendilerini geliştirerek; firmanızı en güncel şekilde, tarafsız ve gizlilik ilkeleriyle size uygun çözüm önerileri geliştirecektir.

            İş sağlığı ve güvenliği konusunda gerçekleştirilecek tüm faaliyetlerin takım ruhu ile yerine getirileceğine olan inancımız tamdır. Bu sebeple firmanızı kendi iş yerimiz olarak görüp, sizler ile bütünlük sağlayarak hizmetlerimiz gerçekleştirmek öncelikli ilkelerimizdendir.

 

                                       “Önlemek ödemekten daha kolay ve ucuzdur”

 

ÖNCÜ OSGB firmalara iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini gerçekleştirmek üzere; gerekli donanım, personel ve alt yapıya sahip Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Ortak Sağlık Güvenlik Birimi sertifikasına sahip bir kurumdur.

 

Öncü OSGB bir Yıldızlar Eğitim kuruluşudur. 

Yıldızlar Eğitimin diğer alanlardaki tecrübesini ve profesyonel ekibini arkasına alarak kurulan Öncü OSGB kısa zamanda geniş kitlelere ulaşmıştır. Genel prensibimiz "insan odaklı" iş yapmaktır. Öncü OSGB olarak sektörde uzun yıllar söz sahibi olmayı hedeflemekteyiz. Sadece prosedürleri yerine getiren değil aynı zamanda İş sağlığı ve güvenliğinde yeni politikalar oluşurmayı hedeflemekteyiz.

Yıldızlar Eğitim A.Ş., 1993 yılından beri, özellikle “eğitim” ve “hizmet” alanlarında çalışmalarını sürdüren bir kurumdur. Bugüne kadar yurt genelinde öne çıkmış eğitim faaliyet ve kurumlarının mimarı olmakla ve işletmecilikte sağladığı güvenle yetkinliğini göstermiştir. Gerek eğitim ve gerekse işletmecilikte yeni fikirlerin, projelerin ve düşlerin uygulanabilirliğini gösteren, çalışmalarını markalaştıran dinamik bir kurum olan Yıldızlar’ın sloganı; “Önce iş, sonra eğitim ve hizmet” değil; “Önce eğitim ve hizmet, bu arada iş”tir. Çünkü Yıldızlar’da “Eğitim bir gönül ve sevda işi, hizmetlerimiz ise onurumuzdur.”

Yıldızlar’ın icrasını gerçekleştirdiği bazı referans işler şunlardır:

1-İSMEK (İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları)
2002-2005 yılları arasında, sembolik bir kurumdan “dünyanın en büyük kurs” organizasyonu durumuna getirildi. Kursların tüm personel temini, donanım, sarf malzemelerinin tedariki yapıldı, kursiyerlerin 80 branşta eğitim planlamaları ve uygulamaları yapılarak tüm sistem yönetildi.

2-TARIM BAKANLIĞI-TİGEM (Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü)
2006 yılında TİGEM’in Türkiye genelinde 17 bölgesinde 1220 teknik personel ve işçi ile “Sertifikalı Tarım İşçileri Projesi” kapsamında, kurulum, eğitim, yönetim ve tedarik işleri üstlenildi.

3-KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KOMEK)
2005-2011 tarihleri arasında KOMEK’in eğitim, yönetim, etkinlik, tanıtım ve tüm tedarik işleri üstlenildi. Her eğitim döneminde 38 ayrı mekân, 478 personel ile 117 branşta toplam 217.632 kişiye sanat-meslek-beceri eğitimleri verildi.

4-BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ Gençlik Merkezi (BAYGEM)
Bayrampaşa Gençlik Merkezi’nde, kuruluşundan bu yana geçen 8 yılda, dil, bilgisayar, sanat, müzik, spor gibi alanlarda verilen kurslara25.500 kişi katılmıştır. Devam etmekte olan bu kursların yanı sıra, bugüne kadar 30.000’e yakın kişi de, atölye, kulüp faaliyetleri ve sosyal seminer çalışmalarına katılmıştır.

5-KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ Kültür Sanat Merkezleri
Üç ayrı kültür merkezinde; sanat, dil, müzik kursları ve özel atölye çalışmalarının yanı sıra konserler, sinema, tiyatro, söyleşi vb. etkinlikler ile başta gençler olmak üzere, bölge halkı kültür ve sanatla buluşturulmuştur. Etkinliklere katılan bölge halkının dışında ayrıca 2012 yılında 15.314 kursiyere hizmet verilmiştir.

6-KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ Bilgi Evleri
Bilgi evlerinde 8-14 yaş gurubu çocuklara okul harici zamanlarını değerlendirerek dersleriyle ilgili destek alabilecekleri etütler, gelişmelerine katkıda bulunacak sosyal etkinlikler, kulüp faaliyetleri ve rehberlik, kütüphane, internet hizmetleri gerçekleştirilmiştir. 2012 yılında 20.365 kursiyere hizmet verilmiştir.

7-KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Topluma Hizmet Uygulamaları
2013 yılı itibariyle kültür ve sanat alanlarında, 170 personel ile bilgi evleri ve konservatuar hizmeti devam etmektedir.

8-BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ Kültür Merkezi
2013 yılı itibariyle kültür sanat faaliyetlerinin icrasında görev alacak 36 personelin tedarik ve çalışması hizmeti devam etmektedir.

9-SPOR KOMPLEKSİ (Sporevi)
2008 – 2010 yıllarında İstanbul Bayrampaşa’da 11.000 metrekare kapalı alanda, bay ve bayanlara ayrı ayrı hizmet veren, tam donanımlı “sporevi” (kapalı havuz, Türk hamamları, buhar banyoları, fitness salonları, saunalar, vitamin café-restaurant, çocuk odası, bowling, bilardo, masa tenisi, sinema salonu, otopark ve diğer donatılar) şirketimiz tarafından temiz, güvenilir ve prestijli bir şekilde işletilmiştir.

10-İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ Temizlik Hizmetleri
İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin tüm idarî, eğitim ve sosyal birimlerinin temizliği 110 personelle şirketimiz tarafından yürütülmektedir.

11-TÜRK TELEKOM Temizlik Hizmetleri
2010-2013 yıllarında Türk Telekom’un (başta İstanbul olmak üzere) 3. bölge illeri olan 13 ildeki tüm hizmet binalarının ve santrallerin iç - dış tüm temizlik hizmeti 282 personel ile sürdürülmüştür.

12-YILDIZLAR REKLAM AJANSI
Kreatif çalışmalar yapabilen şirketimiz; ürün tanıtımı,tasarım hizmetlerinin yanı sıra kurumsal kimlik çalışmaları gerçekleştirmiştir.